Máte prostor pro další růst a zvýšení obratu svého e-shopu? Zajímavým prodejním kanálem pro vás může být takzvaný dropshipping (nebo dropshipment) ve spolupráci s největšími e-shopy na českém trhu. Pro napojení na Alzu a Mall jsme připravili vlastní modul pro PrestaShop.

Co je dropshipping?

Princip dropshippingu spočívá v zalistování vybraných produktů do katalogů partnera, který je za smluvenou provizi z prodeje nabízí na svém e-shopu. Obchodník, který produkty fyzicky vlastní, přijímá informace o objednávkách a odesílá zboží přímo zákazníkům partnerského e-shopu.

Internetoví giganti touto metodou rozšiřují svůj sortiment o produkty, které by jinak nebyli schopni svým zákazníkům nabízet, například kvůli velkým rozměrům, specifickým požadavkům na skladování, velkému množství položek apod.

Konkrétní podmínky spolupráce s Alzou a registrační formulář pro nové partnery najdete na webu Alza marketplace.

schéma dropshippingu s Alza marketplace

Propojení PrestaShopu pomocí modulu

Pro základní propojení PrestaShopu s Alzou a Mall používáme vlastní moduly. Jsou vhodné pro malé i velké e-shopy na PrestaShopu 1.6 a 1.7, včetně multistore. Modul řeší veškerou agendu, kromě EDI. Postup a délka celé implementace je individuální, ovlivňuje ji například počet produktů určených pro dropshipping.

→ Modul Alza API pro dropshipment

Modul pro napojení na Mall Partner Portal

Pokud máte zájem o více informací k postupu nebo ceně implementace, ozvěte se nám. Pomůžeme vám také s kontaktováním Alzy nebo Mall kvůli domluvě spolupráce.

Chcete prodávat na Alze?

Napište nám. Pomůžeme vám s celým procesem.