Že jsou kvalitní fotky produktů důležité pro úspěšný online prodej, všichni víme. Kde je ale vzít? To je problém, se kterým se téměř denně setkáváme u našich klientů, ať už při tvorbě nových e-shopů nebo v marketingu.

Nejčastějším zdrojem produktových fotek bývají výrobci zboží. Fotky jsou snadno dostupné, často u nich ale narazíte na nedostatky v kvalitě nebo v zachycení detailů, které mohou být pro zákazníka před koupí klíčové. Nastávají i situace, kdy žádná vhodná fotka k dispozici není. Na e-shopu pak svítí prázdné políčko a klesá šance, že si výrobek, byť kvalitní, někdo koupí.

Rozhodli jsme se proto rozšířit nabídku služeb o produktovou fotografii, včetně grafických úprav a retuší. Při focení může být přítomný i stylista, který se postará o aranžování produktů a kompozice více kusů nebo kombinací s různými doplňky.

Do produktových fotek jsme se pustili například s klientem, který provozuje e–shop olivove-drevo.cz s designovým kuchyňským vybavením. Měl sice k dispozici obrázky od výrobce, ty ale byly neostré, ze špatných úhlů a na barevném pozadí. Společně jsme se proto vytvořili fotky, na kterých vynikne tvar výrobku a typická výrazná kresba olivového dřeva. Výsledek můžete posoudit sami.

produktové fotky nádobí z olivového dřeva